JV BLOG

aneb když mám potřebu se vykecat……

Prazážitky

…..aneb návraty do minulosti (Popis by měl být více než 32 znaků)

Taky to máte? Že se vám vybavují živé vzpomínky na dětství, nebo se najednou ocitnete na hodině Matematiky, kterou jste na střední tak nenáviděli?

Poslední měsíc se mi to stává celkem často. Prostě sedím v autě s tím, že si projedu instáč, než se mi dobije baterka a jak tak držím v ruce telefon, projíždím si stories a fotky, po chvilce se začne moje mysl odvracet od tý šestipalcový placky a šup! Rázem sedím jako tříletý capart na mezi bulím, zatím co můj otec naštvaně cosi mumlá a přitom hází balíky slámy na valník. Přirozeně, přes klapání motoru jeho modrého Zetoru Crystal, neslyším co říká. Ale dojde mi, že chtěl, abych prostě seděl na sedadle řidiče a držel volant. Traktor se sunul na „želvu“ tak pomalu, že i hlemýžď by byl rychlejší. Asi si myslel, že mě to bude bavit, ale já ho překvapil, protože jsem se bál. Dneska nevím proč, jako kluk jsem traktory miloval a zemědělskou techniku miluju doteď. Ale tehdy mi prostě byly tři.

Výjevů z dětstí mívám víc, nedávno jsem se vrátil do jednoho rána, kdy mě a „bratránka“ Pepu hlídal jeho táta, taky Pepa. Nosil plnovous a mě to u nich moc nebavilo. Bydleli na patře vedle nás a máma, t.č. na mateřské s malou ségrou a teta Eva někam šly. Byla totiž neděle, a tak nás chvilku hlídal strejda. Moc srandy s ním nebylo. Postavil něco z merkuru a potom mě to nechal dodělat s tím, že se dospí než se teta s mámou vrátí. Ta nudná atmosféra jejich bytovkové ložnice se mi vrací i teď, když to píšu.

Přirozeně, po prvním prazážitku ze souratě na poli, jsem si usmyslel, že si zkusím tyhle výjevy nahrávat na diktafon. Ještě žě to ty telefony umí. Už mám tři díly. Tak teď váhám, jestli by to někoho zajímalo, kdybych to začal zveřejňovat jako podcasty.

Váhám, protože mívám i lucidní sny, ty jsem taky vydávál v audio podobě, jenže jak řekl Dan Bárta: není nic nudnějšího, než poslouchat vyprávění cizích snů. No prostě Maxipes Fík je fenomén a přes to nejede vlak.

Tak bavilo by vás to, poslouchat návraty do dětství a středoškolských let?


Photo by Lukáš Lehotský on Unsplash

Previous Article

Napsat komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked *.

*
*
You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Translate »